Pierwsza Komunia Święta – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Sakrament pierwszej komunii świętej to ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz doskonała okazja do spotkania w rodzinnym gronie. Organizując takie przyjęcie musimy pamiętać aby wszystko odpowiednio zaplanować. Poniżej przedstawiamy kilka tematów, o które warto zadbać przed każdym przyjęciem komunijnym.

Odpowiednio wcześnie powinniśmy poinformować naszych gości o uroczystości naszego dziecka i wysłać im zaproszenia. Przy ich wyborze należy się kierować estetyką wykonania, aby były one eleganckie ale i proste, najlepiej w stonowanych barwach. Ważne jest aby takie zaproszenie zawierało informację o dacie i miejscu odbywania się 1-szej Komunii Św. oraz osobne potwierdzenie przybycia z kopertą do odesłania do nas. Oto kilka naszych propozycji takich zaproszeń.

Dodatki do ubioru

Współcześnie zdecydowana większość parafii odgórnie narzuca dzieciom identyczny ubiór. Obecnym trendem są skromne alby. Jeśli chcemy  delikatnie wyróżnić  i ożywić strój to proponujemy zastosować kilka oryginalnych dodatków.

Rękawiczki komunijne dodadzą naszemu dziecku uroku i elegancji oraz świetnie skomponują się z ubiorem. Najlepsze będą proste, klasyczne lub delikatnie ozdobione.

Do ozdoby głowy dziewczynki najczęściej wybierane są wianki lub białe spinki z kwiatkami. Wbrew obecnym trendom na wianki z żywych kwiatów, my proponujemy wianki sztuczne lub spinki z białymi różyczkami, które są trwalsze i spokojnie wytrwają przez cały „biały tydzień”.

Każde dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej ma ze sobą gromnice, czyli dużą świece. Możemy również ją urozmaicić i przyozdobić dodatkiem w formie delikatnego stroika wykonanego z sztucznych kwiatów w kolorze białym.

Dekoracje stołu

Nie ma znaczenia czy organizujemy przyjęcie w lokalu czy domu. Ważne jest aby zadbać o odpowiednie, stonowane i niezbyt krzykliwe dekorację. Najbardziej praktycznym elementem dekoracyjnym stołu będą serwetki nawiązujące do tej okazji, ozdobione wzorem komunijnym.

Świetnie będą się też prezentować figurki z polirezynu, ozdoby papierowe, np. w kształcie kielicha lub rozsypane po stole, białe płatki róż, symbolizujące czystość.

Na każdym przyjęciu komunijnym musi znaleźć się miejsce na pyszne ciasto, którego pozostałości możemy podarować gościom. Do łatwego pakowania wypieków proponujemy zastosowanie pudełka na ciasto komunijne. W takim bezpiecznym opakowaniu nasi goście bez problemu zabiorą słodkości ze sobą do domu.

Podziękowania za przybycie

Uroczystość komunijna to ważne i podniosłe święto, nie tylko dla dziecka i rodziców, lecz także dla zaproszonych gości. Aby sprawić im radość warto pomyśleć o drobnym upominku. Oto kilka naszych pomysłów na drobne upominki.

Drewniana laurka, aniołek w małej torebce, słodki upominek w woreczku z organzy lub inny podarek zapakowany w torebkę czy pudełko kartonowe to świetny pomysł na oryginalne podziękowanie.