Kompozycje i aranżacje serwetek Gajo

Piękna aranżacja serwetką potrafi świetnie uzupełnić inne dekoracje stołu i zachwycić nawet najbardziej wymagające potrzeby w tym temacie.  Nie tylko kwiaty, świece czy inne dodatki do dekoracji domu lub sali robią wrażenie. Zadbajmy o to aby nawet zwykła serwetka potrafiła cieszyć oko osoby zasiadającej do posiłku.

Najbardziej popularną opcją dekoracji serwetką (33×33 cm) jest jej złożenie w trójkąt i ułożeniu obok talerza lub bezpośrednio na nim.  Możemy również użyć dwóch lub więcej kolorów serwetki i wstrzelić się kolorystycznie w inne dekoracje stojące na stole. Do takich dekoracji  polecamy też naszą serwetkę ‘Fantasy’, która zwinięta w stożek i umieszczona na naczyniu, zachwyca swoimi pofalowanymi brzegami.

(Przykładowe wykorzystania serwetek 33×33 cm marki GAJO do dekoracji stołu)

Równie interesującą dekoracją jest umieszczenie zwykłej serwetki ząbkowanej (15×15 cm) w dużym kielichu i zmieszanie różnych jej kolorów oraz uformowaniu z nich „kwiatu”.

(Serwetki gastronomiczne 15×15 cm marki GAJO ułożone w kielichu)

Kolejnym hitem są różnego rodzaju obrączki na serwetki. Taki duet (serwetka + obrączka) pięknie dekorują stół i zarazem stają się ładną pamiątką z uroczystości. Wystarczy, że zwiniemy serwetkę w rulon, przepasamy ją zdobioną obrączka i położymy obok zastawy stołowej  i efekt jest gwarantowany.  Innym sposobem wykorzystania obrączki jest ułożenie jej na talerzu i włożeniu w nią na sztorc serwetki z nadrukowanym wzorem pod odpowiednią uroczystość, złożoną w kształt przypominający romb.

(Serwetki zdobione 33×33 cm marki GAJO w obrączkach dekoracyjnych)

Wcześniej wspominaliśmy o dekoracjach kwiatowych i właśnie róża lub inny kwiat dodany do serwetki tworzy piękną dekorację stołu, jak również staje się  miłym upominkiem dla bliskiej nam osoby. Obok serwetki można ułożyć pojedynczy kwiat z łodygą lub samą, przyciętą główkę kwiatu lub też same płatki róży. Wszystko po to , aby każda uroczystość była niezapomnianym przeżyciem dla naszych gości.

(Serwetki 33×33 cm w kompozycji z kwiatami lub płatkami róż)