Karnawałowe szaleństwo

Już wkrótce czeka nas doskonała okazja do oderwania się od codziennej rutyny i pozwoleniu sobie na odrobinę szaleństwa i dobrą zabawę. Karnawał – w znanej nam formie obchodzi się od kilkuset lat i ten czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczyna się w Trzech Króli i trwa do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.

Aby zabawa karnawałowa wprowadziła nas w dobry nastrój musimy zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza pomieszczenia gdzie będzie odbywać się zabawa oraz odpowiednie dodatki dla naszych gości.

Jak udekorować dom na przyjęcie karnawałowe?

Dekoracje karnawałowe mieszkania mogą tematycznie nawiązywać do charakteru naszego przyjęcia karnawałowego lub możemy je ustroić ogólnie. W karnawale wszystko musi się mienić i błyszczeć, więc karnawałowe dekoracje domu także powinny być w podobnym stylu. Warto zaopatrzyć się w błyszczące tkaniny, którymi możemy na przykład udekorować meble, sofę, stół lub powiesić na ścianie.

(Maski mogą być również elementem wystroju)

Dekorując pomieszczenie należy pamiętać oczywiście o cekinach i brokacie. Dozwolona jest przesada i przepych.  Miłą atmosferę wprowadzą na pewno zwisające z sufitu kolorowe girlandy i gdzieniegdzie ustawione brokatowe świeczki na podstawkach. Kolory, które powinny zdominować  nasze wnętrza w tę wyjątkową noc to oczywiście złoto, srebro, mosiądz, granat, fiolet i zielony.

Dekoracja stołu –  efektownie ale z umiarem

Dekorując stół na zabawę nie powinniśmy przesadzać z ilością dekoracji na nim. Tu najważniejsze są oczywiście dania, zastawki i przekąski, którymi uraczymy naszych gości. Musimy jednak zadbać o odpowiednią oprawę, ponieważ to właśnie przy stole rozpocznie się spotkanie i to tam goście zapewne wielokrotnie będą wracać. Łączmy więc piękne z pożytecznym stosując dekoracyjne serwetki, podstawki i świece.

Dodatki dla gości – maski i błyszczące peruki

To co przychodzi na myśl o karnawale to oczywiście ciekawe stroje i maski.  Możemy gościom rozdać lub rozstawić po mieszkaniu maski oraz kolorowe, błyszczące peruki, które wprowadzą w naszą imprezę niecodzienny klimat oraz dostarczą gościom wielu uśmiechów.

Bez względu na co się zdecydujemy, pamiętajmy, że karnawał to zabawa, a więc bawmy się stylem, kolorem i wyobraźnią i pamiętajmy, że można swobodnie lawirować klimatem naszego przyjęcia karnawałowego, jednak róbmy to z głową, a efekt z pewnością będzie oszałamiający.