Jak udekorować serwetką stół na Boże Narodzenie

Serwetki to nieodłączny element każdego świątecznego stołu. Można zwyczajnie położyć serwetkę, a na niej sztućce ale my chcemy podać Państwu parę pomysłów w jaki sposób można nimi udekorować  nasz stół na święta.

Jednym z prostszych sposobów jest zwykłe owinięcie serwetką sztućców. Można dodatkowo owinąć ją wstążką w świątecznych kolorach oraz zrobić małą kokardkę na samej górze. Taką dekoracje można urozmaicić umieszczając  obok jakiś dodatek na stole, np. bombkę, orzechy, suszone owoce, świece lub szyszkę. Bardzo efektownie będą wyglądać również nasze serwetki w pierścieniach z bożonarodzeniowymi symbolami.

Nie zapominajmy też o pojedynczych  gałązkach świerku, które możemy ułożyć na złożonej na pół serwetce lub po prostu zwinąć serwetkę w rulon, a gałązkę położyć obok.

Dość oryginalny sposób złożenia serwetki na święta przedstawiamy Państwu na tym filmiku:

 

Czasem jednak zwykłe złożenie naszej serwetki 33×33 cm (złoconej) w trójkąt i ułożenie je obok talerza, lub stroika świątecznego na stole, będzie bardzo efektowną ozdobą.

Pamiętajmy, że w dekorowaniu świątecznego stołu najbardziej liczy się nasza wyobraźnia, odpowiednia  kolorystyka i dobór dodatków. Jeśli wszystko to będzie ze sobą współgrać to nasza dekoracja stołu na Boże Narodzenie będzie spójna i cieszyła oko.