Dekoracje i aranżacje Wielkanocnego stołu

Wielkanoc to jedne z najpiękniejszych polskich świąt i dlatego warto zadbać o odpowiednie udekorowanie naszego stołu i mieszkania. Podczas każdych świąt stół jest bardzo ważnym elementem bo to właśnie przy nim spotyka się cała rodzina aby wspólnie świętować. Stół wielkanocny przygotowuje się zazwyczaj na niedzielne śniadanie jednak każdy świąteczny posiłek lepiej smakuje, gdy spożywamy go w pięknej aranżacji. Jak go ozdobić aby było odświętnie i elegancko?

Mamy dla Państwa kilka propozycji, które sprawią, że nasz salon i stół nabierze wyjątkowego charakteru.

Dekorowanie z tradycją . . .

Wielkanoc niesie ze sobą szczególną atmosferę, którą każdy z nas chce zatrzymać jak najdłużej. Dla klasyków polecamy proste i tradycyjne dekoracje, które najlepiej sprawdzą się właśnie dla nich. Na stole, na eleganckim, białym obrusie polecamy ustawić serwetki zdobione wielkanocnymi pisankami oraz świece w pięknych, żółto-zielonych stroikach. Serwetki można złożyć w zwykły trójkąt lub złożyć w kształcie zajączka. Zadbajmy też o detale i dodajmy, np. figurkę zajączka lub zajączka zrobionego z cukru. Na tradycyjnym stole nie może zabraknąć zielonych akcentów takich jak rzeżucha i wazon z kwiatami lub baziami oraz pięknie ozdobionych jajek. Śliczne pisanki można umieścić w koszyczku, które razem efektownie dopełnią całą kompozycje.

(Serwetki złożone w zajączka)

(Serwetki z pisankami złożone w trójkąt)

(Wielkanocny stroik na świece oraz ozdobny koszyczek)

Dekorowanie z radością . . .

Święta w tym stylu to propozycja dla osób nowoczesnych i kreatywnie podchodzących do świątecznej tradycji. Aby Wielkanoc nabrała radości i nawiązywała do budzącej się przyrody, wybierzmy do dekoracji mocne i wyraziste kolory w odcieniach wrzosu, lemonkowej zieleni i cytrynowej żółci.

(Serwetki z pisankami złożone w trójkąt oraz figurki kurczaczków)

Do dekoracji świetnie będą się nadawać sympatyczne i figlarne figurki zajączków na pikach, pisklaki wykluwające się z jajka czy przeurocze kurczaczki. Dzięki tym zabawnym figurkom w jaskrawych kolorach stworzymy bardzo oryginalną kompozycję, która będzie stanowić przeciwwagę dla tradycji na świątecznym stole. Barwne kompozycje z kwiatów i bazi wprowadzą nam na stół wiosenną atmosferę oraz radość i optymizm.