Alkohol na prezent – jak go zapakować?

Alkohol wydaje się  być jednym z najbardziej popularnych i idealnych prezentów, szczególnie dla mężczyzn. Panuje przekonanie, że to uniwersalny i bezpieczny wybór ponieważ niemal każdy go pije, a w sklepach mamy szeroki wybór różnego rodzaju trunków. Do tego fakt, że możemy kupić komuś butelkę czegoś co już ma, nie psuje tu niczego. Również coraz więcej młodych par preferuje wino zamiast wręczania kwiatów. O ile kupno butelki dobrego wina lub whisky nie jest trudne to problemem może się okazać sposób jego zapakowania. W jakim opakowaniu najlepiej podać alkohol?

Opakowania papierowe do butelek z alkoholem są powszechnie dostępne w sklepach. Są wysokie i wąskie, tak, aby mogły pomieścić tylko butelkę.  Wystarczy włożyć nasz prezent w torebkę i tak zapakowany alkohol możemy wręczyć solenizantowi lub młodej parze. Przy wyborze takiego opakowaniu warto zwrócić uwagę na to czy papier, z którego wykonana jest torebka jest odpowiedniej jakości oraz grubość. Szczególnie dno oraz uchwyty,  bo nie chcielibyśmy przecież aby nasza butelka roztrzaskała się przy obdarowywaniu.

Pudełka  z tektury są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla zapakowania prezentu bo oprócz tego, że są zazwyczaj pięknie ozdobione i cieszą oko swoim starannym wykonaniem to również stanowią dużo lepsze zabezpieczenie w wypadku upadku. Pudełko można wybrać pod okazje z jakiej będziemy wręczać jego zawartość jako prezent lub wybrać jedno z uniwersalnych wzorów. W pudełko zmieści się każdy rodzaj alkoholu, bez względu na rodzaj czy pojemność. Naszym zdaniem tak elegancko zapakowana butelka dodatkowo podkreśli szczególny charakter uroczystości.

Mamy nadzieje, że wręczenie alkoholu w prezencie nie musi rodzić problemu. Torebki papierowe oraz pięknie dekorowane pudełka tekturowe można kupić w dobrych kwiaciarniach, sklepach z ozdobami i artykułami dekoracyjnymi oraz w hurtowniach papierniczych. Zapewniamy , że te opakowania na pewno dobrze się sprawdzą!

(Przykładowe wzory tekturowych pudełek na alkohol)